Všetkých, ktorým sa páčia moje fotky, by som rada pozvala na moju FB stránku venovanú fotkám, ktoré som fotila a zároveň aj fotkám, na ktorých som ja hlavným objektom:

Prosinec 2008

My Photo 64: Pozostatky

30. prosince 2008 v 16:06 | Chloë |  Photos: My Photos

Ďalšie pozostatky z upratovania...

Zhltla som pravítko :D Aj keď tiež nie práve najrovnejšie..

Chloë Noir


Prvý deň v škole....:D
Chloë Noir

My Photo 63: SchoolGirl

30. prosince 2008 v 16:03 | Chloë |  Photos: My Photos
Návrat do školy :D
Na stock príliž rozmazané a nekvalitné, ale zdalo sa mi, že to bude škoda vymazať :p

Gothic School Girl
Red School Uniform

My Photo 62: Strawberry

30. prosince 2008 v 16:01 | Chloë |  Photos: My Photos
Hmm..mňam :D Síce tú jahodu skoro nevidno ale bola to jahoda :D Kedysi :D
Chloe Noir - Strawberry

My Photo 61: Depressed :D

30. prosince 2008 v 15:59 | Chloë |  Photos: My Photos
No jo...upratovala som v compe a narazila sa na niektoré fotečky. Jedno musím uznať...takto sa fotiť, to je fakt zábava :D
(Sú to fotky myslené len na zábavu [pôvodne ako stock image, ale na to sú príliž rozmazané], nie som žiadna totále depressive ívl ghotyčka :D)

Chloë Noir


Záměna gothiky s metalem by Orhea (BloodyAsh)

30. prosince 2008 v 15:39 | Chloë |  Gothic Subculture
Záměna gothiky s metalem

Gothic metal není gothická hudba a gothika k metalu nepatří!!


V poslední době je gothika často záměňována s metalhead subkulturou a její hudba je označována jako gothická.Avšak to celé je jeden velký omyl,pokud mají metalisti a gothici něco společného tak jsou to maximálně černé hadry(i když to opět neplatí ve všech případech).Samozřejmě se najdou i gothici,kteří mají rádi metal a metalisti co poslouchají i deathrock ale to přece neznamená,že danná hudba k jejich subkultuře patří..
Možná se Vám taky stalo,že jste viděli metalistu,který Vám připomnínal gothika.Teď mám na mysli týpka s bílou tváři a černě namalovanými škleby,či s čím vším ještě.Tomuto líčení se říká corpsepaint a používá se hlavně v black metalu a s gothikou nemá nic společného.Matoucí jsou také fanoušci kapel typu Within Temptation a Evanescence (pokud ale netvrdí,že se jedná o gothickou hudbu,tak s nimi nemám žádný problém:),co o sobě tvrdí že jsou Goths a jejich oblíbené kapely jsou gothické,od takovýchto lidí se ale rozhodně nenechte mistifikovat!!Gothic metal má zdaleka jiné základy než gothic rock(nebo alespoň v případě dnešních velmi oblíbených kapel s ženskými vokály,ale třeba v hudbě Type O Negative určité gothic rockové prvky jsou.Ale to byjsme se zaser mohli hádat co je a co není gothic metal..)Taky občas mohou zmást texty(třeba Gothic Christmas od Within Temptation nebo Gothic Romance od Cradle of Filth),ale k tomu aby někdo napsal text se slovem Gothic nepotřebuje být gothikem...
Závěr je tedy jednoduchý:Gothika nemá nic společného s metalem!A deathrock a death metal není to samé,stejně jako mezi gothic rockerm a gothic metalem je veliký rozdíl.(viz.videa).

Gothic rock (1.Sisters of Mercy) vs. Gothic metal (2.Within Temptation)
1.
2.
Death rock(1.45 grave) vs. Death metal (2.Cannibal Corpse)
1.2.©BloodyAsh

Pózeři a gothika by Orhea(BloodyAsh)

30. prosince 2008 v 15:37 | Chloë |  Gothic Subculture
Pózeři a gothika

ZDROJ

Určitě už jste jednou narazili na jeden z těch dark evil blogísků,kde se píše o gothicích jako o lidech se sklony k sebepožkozování,depresím a nenávisti vůči světu.Nebo o Within Temptation,Evanescence či Nightwish jako o nejslavnějších goth kapelách.Nebo o povinných návštěvách hřbitova a chozením pouze v černé barvě.A o spoustě dalších témat,která si jistě bez problému vybavíte..
Ale když se nad tím tak zamýšlím,tak dříve než se do autorů blogů pustíme byjsme si měli uvědomit,že za to vlastně nemůžou.Co jiného zbývá člověku,který si přečte tucet takovýchto blogů a článek z Popcornu,než tomu uvěřit?Obzvlášť,když nenarazí na žádný protinázor a žádný blog,který by ho vyvedl z omylu..Jen minimum lidí se ke gothice dostane přez seriózní stránky typu sanctuary nebo darkentries a tací lidé jsou pak často mistifikováni těmito "ghotyk" blogísky a jednou se třeba dokonce stanou jejich autory.Navíc jsou k článkům na těchto blogíscích přidávány samé pozitivní ohlasy..Zkuste se do té situace vžít.Dejmetomu,že jste někdě viděli emo slečnu a zalíbila se Vám,dáte tedy do vyhledávače emo a vyjede Vám tucet stránek,kde se píše,že emo je subkultura,která vznikla z metalu.Všude se opakuje ten samý názor a vy o emu nic nevíte a slyšíte o něm poprvé.Co jiného Vám pak zbývá,než tomu uvěřit?Tvrdí to většina,tak to asi bude pravda,navíc není nikdo proti..Takže emo vzniklo z metalu a hotovo!
Rozhodně si tenhle článek nevykládejte jako důvod nechat tyto blogísky dále fungovat a nenapsat jejich autorům,že se jedná o jeden velký omyl ale jen jako žádost o pochopení dotyčných.Pokud je ten člověk rozumný,tak na Vás ale (snad) dá..Můžete argumentovat,že každý má příležitost se na ty stránky typu sanctuary přecejen dostat,ale proč by je hledal,když stejně všude píší to samé a on už má informací dost a myslí si,že nikde není nic nového?A když se na ně dostane,tak si stejně může říct,že je to jedna velká blbost,když všude píší něco úplně jiného..Tento článek jsem taky napsala proto,že ke gothice jsem se podobným způsobem dostala já,proto mám pro tyto lidi větší pochopení..

Gothic - Komentár od Darkyss

30. prosince 2008 v 15:08 | Chloë |  Gothic Subculture
Na tento názor som narazila v jednej diskusii na blogu  passion-of-hell
A myslím, že je to veľmi dobrý názor.


9 Darkyss Darkyss | E-mail | Web | 3. ledna 2007 v 17:21 | Reagovat
Otázka "Jste gothic?" mě poněkud zarazila...Myslíš,že by se k tomu ten,jehož srdce je goth subkultuře blízké,veřejně hlásil?Tím nechci říct,styděl se za to...Už mě poněkud rozčilují různé internetové stránky o "goth"...Ale všude jen píší,jak je jim smutno,jak mají špatnou náladu,jak se řežou do rukou,jak poslouchají ty "strašně satanistické skupiny typu H.I.M"...Nedá se to vydržet.Média udělají z Marilyna Mansona "goth ikonu",a všichni se toho chytnou a hurá,pojďme být gothici!Taaak,ještě trošička toho černého make-upu,nalakovat nehty,nasadit výraz týraného zvířete a můžeme jít!...A když se jich zeptáš,jestli vůbec mají ponětí o tom,co to vůbec znamená,dočkáš se odpovědi typu "Eeee...No..."Všechno směřuje k zániku celé subkultury...Ano,naštěstí se i teď na světě najdou lidé, kteří mají ponětí,co to výraz GOTH vůbec znamená...Ale takových je už teď doopravdy pomálu...Všude je to narváno samými pozéry, díky nimž jsou opravdoví goths jen k smíchu...Tenhle pojem za chvilku bude existovat už jen v paměti jako "styl,který je zrovna teď v módě"...O kapelách jako Sioux and The Banshees neslyšeli ani zdálky,ale přesto se považují být za "extra super pravé gothiky"...Dokázala bych se o tomto bavit hodiny a hodiny,ale vždycky stejně přijdu na to,že o pravdu už nikdo nestojí,do všeho se v dnešní době musí někdo míchat,a předělávat celou subkulturu...Ale na pojem černé oblečení,černé linky na očích, pořezané ruce,na to ovšem nezapomenou nikdy...Omlouvám se za délku mého komentáře,nějak jsem si to neuvědomila...Ale pokud si jej budete číst,zamyslete se nad tím...

Má dospívající revolta aneb jsem individualista s Bravíčkem v kapse od Odety

26. prosince 2008 v 21:52 | Chloë |  Gothic Subculture
Myslím, že slečna to vystihla dokonale.


Dovolte mi, abych se zamyslela nad některými individui, nebudu si zde ze sebe dělat srandu ani něco podobného, ale ukáži na některé vyskytující se podivné a nechutné jevy. Už je to nějaký pátek, řekla bych přes dva roky, co všichni, hlavně někteří blogaři, přišli se supa, ultra stylem, který vystihuje jen ty vyvolené (jenže ten styl už tu byl před dvaceti lety a vyjadřoval něco jiného). Obrázky, které vyjadřovaly snad pocity všech, a to tak, že je ani nedokázali vyjádřit. Černé pozadí na nich černá postava a jediné, o se dalo rozpoznat byla krev. Všichni přes noc si obarvili vlasy na černo, své hoperské, hippisácké oblečení vyměnili za černé. Řeknete si, ale co, jsou to děti, hledají svůj styl. Děti do patnácti let, ale ouha, když se jim mrknete do občanky, kde vás pozorují zlopohledem přes šik střiženou ofinku a přes několik přikreslených pentáčů a otočených křížů hledáte věk, zjístíte, že jim táhne na osmnáct. Z jistým odporem jim vrátíte občanku a zeptáte se, co to mají v mp3. Jejich černě podmalovaný kukuč náhle zpychne a odrovná vás odpovědí. Nightwish, Evanescence, prostě klasický gotický metal. Aha, a odkudpak ten výrostek čerpal? No no, přeci trueghotcik blog a Bravíčko se článkem gotický rock, kde je Evanescence, Epica, WT, NW a L´ame Immortelle- první je nu-metal, to metal ve slově, ještě neznamená, že je to metal, zbylé tři jsou metalové, poslední sice nějak souvisí, ale je to elektronika s industriálem. A všichni se tváří jako jedna velká rodina a Andrew Eldritch s Robertem Smithem a Siouxsie ( kapela je Siouxsie and The Banshees, takže až to budete chtít napsat do svého profilu, pište celé ať nevypadáte blbě) šli strouhat mrkvičku do Happy Housu. Vyčerpaně si setřete pot z čela a- zeptáte se ho, co jde večer dělat. No, prý, že asi vezme své melancholické a introvertní přátele na poslední místo odpočinku- zde si povšimněte, jak najednou všichni jsou melancholičtí a introvertní- a budou se tam všichni fotit, vezmou si žiletky a budou dělat zlopózy a brečet, jak jim satanistům všichni ubližují a budou ukousávat křečkům hlavy. Párkrát si vyždímáte kapesník od potu a jeden by řekl, tak to je na pár facek. Takové děcko, které má svůj rozum, nikdo a nic ho neovlivňuje, kde na to chodí? Hned vás uzemní, že se tak narodil. Jasně a zjistil to až teď, tomu říkám nadbleskový postřeh rychlejší než světlo a rozum dohromady.
Je to zvláštní, pořád to nemůžu dostat z hlavy. Snad si odpočinu u internetu, jenže ouha, počet těchto lidí rapidně vstoupne jako teorie, co vlastně hráli Tokio Hotel. Projíždíte profily, ne, dneska si asi krvavý biftek nedám a až půjdu navštívit babičku na hřbitov, tak si s sebou asi vezmu železnou tyč a pořádně ty zmetky proženu a vytahám za uši, pokud si je neuříznou, ale to by někdo musel napsat na blog. Klid, oni z toho vyrostou, ale až se někoho zeptáte, o čem je gotická subkultura, tak vám řeknou tohle.
Důkaz co jsem našla na xchatu. Ta slečna by si měla najít lepší činnost!

Rosetta Stone - Leave me for Dead (promo video)

25. prosince 2008 v 17:54 | Chloë |  Music

Rosetta Stone - Leave me for DeadChibi Christmas Goth :D

23. prosince 2008 v 15:15 | Chloë |  My Drawings
Chibi Christmas Goth

Chibi Christmas Goth

Dark...

23. prosince 2008 v 15:14 | Chloë |  My Drawings
Dark

Celtic CrossExnárova - Škola hrou

20. prosince 2008 v 19:44 | Chloë |  Videos
No...čo povedať..treba pozrieť :DDark Gates

20. prosince 2008 v 15:12 | Chloë |  PhotoMakeOver
Dark GateStairs...

17. prosince 2008 v 15:16 | Chloë |  PhotoMakeOver
Dark Stairs
Dark Stairs

Včielka

17. prosince 2008 v 11:53 | Chloë |  Photos: Animal Life
BeeMy Photo 60

16. prosince 2008 v 18:46 | Chloë |  Photos: My Photos
Chloë Noir

My Photo 59

16. prosince 2008 v 18:45 | Chloë |  Photos: My Photos
Menšie úpravy: odstránenie tej veci pod okom :D

Chloë Noir
Chloë Noir

My Photo 58

16. prosince 2008 v 18:43 | Chloë |  Photos: My Photos
Opäť niečo trošku staršie :D
Chloë Noir

Little Hidden Flowers

16. prosince 2008 v 18:42 | Chloë |  Photos: Nature

Little flower

Little flower